Burgund
Chablis fra Raveneau i 2023

Publisert:
25. februar 2026
Sist endret:
2. mars 2026
Burgund
Chablis fra Raveneau i 2023
Den gjenkjennelige gule voksen brytes, og korken trekkes med forventning. I en smaking arrangert av Norsk Vinfagskole fikk vi prøve en rekke 2023 fra den legendariske Raveneau-familien i Chablis.
Raveneau har en over lang tid hatt en fortjent og nærmest urivalisert plass på toppen av chablishierariket. Eiendommen ble til etter et giftemål i 1948 mellom Raveneau- og Dauvissat-familiene, og har i de senere årene gjennomført sitt seneste generasjonsskifte til søskenbarna Isabelle og Maxime Raveneau. De forvalter rundt 10 hektar med flotte parseller i kommunen.
Bli abonnent!
Du må være innlogget for å fortsette å lese. Abonnenter har tilgang til masse gode artikler, vår vindatabase med over 42000 smaksnotater, og mottar 5 magasiner i postkassen årlig.
Våre abonnementer koster fra 89 kr i måneden eller 990 kr i året og kan betales med Vipps! Du kan også velge tilleggsabonnement for notater fra polets spesialslipp.
Siste artikler
Les våre nyeste artikler

Aktuelt
Årets spesialslipp av tyske viner
Gjør deg klar for spesialslipp av syresterk, intens og variert tysk riesling fra 2024 – med mer!

Burgund
2023-årgangen fra Hubert Lamy
Olivier Lamy fortsetter sin utrettelige ferd oppover blant stjernene på burgunderhimmelen med noen a...

Vinforum anbefaler
Gode viner med nedsatt pris i april
Vi er vel alle glade i et godt kjøp, og her er vårt utvalg av flotte viner med nedsatt pris i april.